Saç Ekimi Farkları Fue, Fut

Hepimiz saç sorunu ile karşı karşıya kalınca çevremizden ve medyadan muhtelif tedavi yöntemlerini duymaya ve sorunumuza çare aramaya başlarız.

Araştırmalar, referanslar, eczaneler, doktorlar arkadaşlar ve son zamanlarda internet başvurulan ilk kaynaklardır.

Peki buralardan öğrenilenlerin ne kadarı doğrudur, sizin sorununuzu hangisi çözecektir. Aslında doğru soru “ sizin durumunuz ve beklentileriniz için hangi yöntem ile ne elde edersiniz.

İşte burada sizlere en geçerli yöntemler hakkında bilgi vermeyi ve de genel sonuçlarını biraz anlatmaya çalışacağız. Amaç sizleri bilgilendirmek ve konu hakkında detaylı bilgi almanızı sağlamak.

SAÇ EKİMİ FUT FUE

Basit anlamda saç ekimi aslında saç transplantasyonudur. Yani mevcut saçların bir yerden başka bir yere trans edilmesidir, taşınmasıdır. Saç ekimi bir operasyondur ve steril ortamda yapılan tıbbi müdaheledir doktor kontrolünde yapılmalıdır. Saç alınacak bölge ( verici bölge ) iyi ve sağlam saçlara sahip olmalıdır ve kişiye saç azalmış olan bölgede yapılacak seans sonunda ileride nasıl bir saç yoğunluğuna ve saç şekline sahip olacağı çok iyi bir şekilde anlatılmalıdır. Matematiksel olarak kişiye ekstra saç ekilmesi yapılmaz sadece mevcut saç kökler yer değiştirir. Dolayısı ile kişiler saç ekimi sonucunda ve ne kadar zaman sonra ne tür bir görünüme geleceklerini çok iyi öğrenmelidirler.

Günümüzde saç ekimi FUT veya FUE ( p- FUE ) denilen yöntemlerle yapılmaktadır. Ana fark olarak FUT yönteminde verici alandan bir şerit halinde saç kesilir ve açılan alan dikilerek kapatılır. FUE yönteminde ise verici alandan şerit halinde kesim yapılmaz; saçlar tek tek greft halinde kesilerek alınır. P-FUE ise daha sonra geliştirilmiş motorlu alım tekniğidir.

HDC olarak bize cerrahi olmayan yöntemler ile ne tür bir imaja sahip olabileceğinizi ve bu yöntemlerin sizin isteklerinize cevap verip vermeyeceğini öğrenmek üzere gönül rahatlığı ile başvurabilirsiniz.

İLAÇLAR

Amerikan Sağlık Örgütü tarafından kabul edilen tek ilaç Propeciadır. Sadece erkeklerde kullanılabilen bu ilaçlar ile ne tür bir imaja sahip olabileceğinizi ve bu yöntemlerin sizin isteklerinize cevap verip vermeyeceğini öğrenmek üzere danışabilirsiniz.

ŞAMPUAN KREM LOSYONLAR

Saç dökülmesinin çeşitli nedenleri vardır. Ama genel olarak saç dökülmesi genetik bazlı ise bunu geri getirmek mümkün değildir. Bugün reklamlarda çıkan bir sürü ürün hakkında bilgi almak sizin isteklerinize cevap vermeyeceğini danışmak üzere bize başvurabilirsiniz.

LIGHT THERAPY ( IŞIK TERAPİ )

Düşük seviye lazer ışık terapisi son zamanlarda özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde popüler olmaya başlamış ve de saç ile ilgili bir çok merkeze girmeye başlamıştır. Türkiye‘de de uygulanmaya başlanmış olan bu yöntemin sizin beklentilerinize ne tür cevap verebileceğini öğrenmek için bize başvurabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçelim.