Saç Çıkarma Ve Uzatma Çözümleri

Bu yazımızda öncelikle ‘saçımızın’ ne olduğunu ve nasıl yaşadığını anlatmak istiyoruz.

Çünkü alışagelmiş olan anatomik bilgilerin dışında “Saç” bir organdır ve vücudumuzda bulunan diğer organlarımızın da olduğu gibi, Saç Organımızın çok önemli fonksiyonları vardır. Kafamızı sıcaktan, soğuktan ve aynı zamanda güneşin zararlı UV ışınlarından korur. Saçlarımız hakkında detaylı bilgi almak için Saç Nedir? yazımızı okuyabilirsiniz. Okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Şimdi saç dökülme sorunlarına gelelim. Saçların belli bir miktarda (günde ortalama 100-150 saç teli) dökülmesi normaldir. Ve terminoloji olarak bakıldığında, saç dökülmesi ve saç kaybı arasında çok ciddi fark vardır. Saç kaybı, saç foliküllerinin sorun yaşadığının göstergesidir. Saç dökülmesi ise hem geçici ve zararsız olabilir hem de saç kaybının habercisi olabilir. Bu yüzden dikkat etmenizde fayda vardır. Saç dökülmesinin birçok nedeni vardır. Bu nedenler hakkında detaylı bilgi almak için Saç Dökülmesi ve Nedenleri yazımızı okuyabilirsiniz. Yazıyı okumak için tıklayınız.

Saç dökülmesi, saç kaybını önlemek, saçı kaybetmeden geri çıkarmak ve uzayamayan saçları çıkartmak için ve daha da doğrusu, saçlarımızı kaybetmemek için ne yapabiliriz? İyi haber verelim size, artık yeni teknolojiler sayesinde kurtarma şanslarımız ciddi artmış bulunmaktadır. Birazını size anlatmak isteriz;

Öncellikle saçınızı takip edin, saçların bariz dökülmesinin yani sıra, çok masum görünen yağlı saç duruşu veya saçtaki kepek oluşumu, saç diplerinde kaşıntı, kızarıklık ve sivilcelerin çıkması bizim için en büyük haberciler olabilir. Bu tarz belirtilere şahit olduğunuz zaman, mutlaka uzmanlarımızdan randevu alıp, merkezlerimizde saç ve saç derisi analizi yaptırmanızı tavsiye ederiz. Bu aşamada, uzmanlarımız saç köklerinizin durumunu ( saç foliküllerindeki durumu), kafa derisinin sağlık durumunu, hangi aşamada olduğunuzu inceleyerek ne tür protokolleri izlemeniz gerektiğine dair karar verecekler. Bizim için önemli olan, saçlarınızı dökülmekten kurtarıp, var olan ve hala canlı olan saç köklerini daha sağlıklı haline döndürüp, hayata yeniden bağlamamız olacaktır. Size uygulanacak çözümü belirlemek için en önemli tavsiyemiz, trikolog uzmanımız tarafından saç analizi veya hair check up olarak adlandırdığımız incelemeyi yaptırmanız olacaktır.

Ve merak etmeyin. Her aşamadaki saç durumunuz için bizim mutlaka bir çözümümüz bulunmaktadır.

Çözümlerimiz;

  • Trikolojik saç analizi
  • Trikolojik saç bakımları
  • Fototerapi
  • Saç ekimi ile beraber olmak üzere 3D CNC medikal saç protezi uygulamaları
  • 3D CNC Medikal saç + trikoloji
  • Saç protezi uygulamaları
  • Kemoterapi ve radyoterapi süreçlerine özel hızlı ve kaliteli çözümler
  • Alopesi ve türlerine uygun medikal çözümler

Amacımız, hayatınızı eksiksiz yaşamanızı sağlamaktır. Yeni hayata merhaba deyin, biz varız! HDC

Detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçelim.