Saçlarım Dökülüyor, Ne Yapabilirim?

Daha önce duymuş olabilir misiniz acaba? Bir insanın günde ortalama 80-150 saç telinin dökülmesinin normal olduğunu?

Her gün saçlarımızın dökülmesi sorunsuz bir döngü şeklinde olduğunu biliyoruz veya en azından giriş cümlemizden anlamışsınızdır. Fakat yine de bir soru geliyor insanın aklına: neden 80 tel? Acaba benim 150 tel mi dökülüyor? Veya daha fazlası mı acaba? Benim “normal” olarak kabul edebileceğim rakam nedir? Dökülen saçları saymak veya hesaplamak mümkün mu? Ya saçlarım normalin dışında dökülmeye başladıysa ve benim bundan haberim yoksa? Nasıl anlayacağım?

Bütün bunlara cevaplarımız mevcut. Öncellikle sizi Trikoloji diye bir bilimdalı ile tanıştırmak isteriz. Trikoloji – dermatolojinin bir yan dalıdır, saç sağlığını ve saçlı deriyi inceliyor. Saçlarınızda dökülme sorunu varsa ya da saç dökülme sorununu 5-10 yıl sonrasında yaşayacak mısınız? Adeta MR çeker gibi trikolojik saç analizi gerçekleştiriyoruz ve saçlarınızın ömrünü uzatabiliyoruz, saçlarınızı dökülmekten kurtarabiliyoruz veya dökülen saçlarınızı geri getirebiliyoruz. Yeter ki doğru zamanda bize başvurun ve analiz için randevu alın.

Saçınıza checkup yaptırdığınızı düşünün, diyetisyene gittiğinizde vücut kitle indeksini hesaplattığınız gibi, saç kitle endeksinizi hesaplayalım ve saçınızın sağlıklı geleceği için doğru bir yola çıkalım.

Çünkü biz saçlarınızın sağlığı için buradayız!

Detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçelim.