Saç ve Deri Analizi

Sağlıklı saç ne demek? Sağlıklı ve güzel saça sahip olmak mümkün müdür? Saçlarınız mı dökülüyor? Saçlarınızın size ihtiyacı mı var?

Yazımıza bir kaç soru ile başlamak istiyoruz. Neden mi? Nedeni çok basit ve o kadar da önemli esasında. Ne yazık ki çoğu kişi saçlarını kaybetmeye başladığı zaman veya kayıpları çok belirgin olduğu zaman ciddi ve bilimsel çözümleri aramaya başlıyorlar.

Yıllar içinde kişisel hijyen konusundaki gelişim zaman aldığı gibi, insanlarımız aynı şekilde saç bakımı ve sağlığı ile ilgili gereken sağlıklı bakımlara henüz daha tam anlamıyla alışamadı. Maalesef ki bu sebepten dolayı saçlardaki hasarlara ve kayıplara daha erken yol açıyorlar. Buna çözüm olarak da saç ekimi veya saç protezi gibi daha kesin çözümlere başvurmak zorunda kalabiliyorlar...

Şimdi, yukarıda ki sorduğumuz sorular için bizim cevabımızın “Saç sorunlarınız için artık daha çok şey yapabilirsiniz.” olduğunu bilseydiniz ne yapardınız?

Sağlığımızı korumak için alışa gelmiş bir söz vardır. “Erken teşhis ve erken müdahale!” Aynı şekilde saçlarınızı çok daha sağlıklı ve güzel olması için yeni imkanlarımız olduğunu söylesek?

Bugün, mucize olarak görebileceğimiz sonuçları ve yeni çözümleri bize sunan “Trikoloji” adını taşıyan bilim dalının var olduğunu sizlere aktarmak isteriz. Trikoloji bilim dalı sayesinde saçlarınız sağlığına ve güzelliğine kavuşması için çok etkili terapiler artık bulunmaktadır!

Saçınızda veya saç derinizde;

  • Kepek
  • Yağlanma ve Hacimsizlik
  • Kaşıntı
  • Kızarıklık
  • Acı hissiyatı
  • Aşırı dökülme

gibi sorunları yaşıyorsanız, “erken teşhis ve erken müdahale” için bir an evvel harekete geçme zamanınız geldi demek.

En masum olarak bilinen ve görülen “kepekli saç sorunu”, aslında saçlarınızın derisinde pH ve nem dengesizliğinin başladığının habercisidir. Bazı durumlarda ise mantar gibi sorunlarla karşı karşıya bile gelebilirsiniz.

Saçınızı “hacimsiz mi” görüyorsunuz? Sabah yıkadığınız saçlarınızı birkaç saat içinde “sönük ve yağlı” gibi mi görüyorsunuz? O zaman bilin ki saç derinizin yağ (sebum) seviyesinin normalin dışındadır.

Saçınızda, daha doğrusu saç derinizde “kaşıntılar” ve “kızarıklık” mı yaşıyorsunuz? Alerjik veya dermatolojik rahatsızlık (egzema, dermatit veya psoriasis gibi) olarak adlandırabileceğimiz durumların söz konusu olabilmektedir. (Bazı durumlarda yanlış saç kaynak uygulamaları da aynı şekilde kaşıntılara veya tahrişlere sebebiyet verebilmektedir.)

Saç diplerinizde “acı” hissiyatınız mı var? Sanki saçlarınızın kökleri ağrıyormuş gibi mi hissediyorsunuz? Bu acı veya ağrı hissi uzun zamandır geçmiyorsa, bilin ki çok yakın zamanda saçlarınızın dökülmeye başladığını görebilirsiniz. (Kadınların özellikle sıkı saç topuzlarından kaçınmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü saç kökleri zamanla zayıflayacağı için saçlarınız dökülmeye başlayabilir.)

Bu tarz sorunlarda, doğru teşhis ve doğru tedavi (terapilerin) yapılmadığı zaman, ileri ki aşamalarda bilmeniz lazım ki saçlarınızda kayıp veya dökülmeler ne yazık ki başlayabilir.

Sağlıklı ve güzel saçların her zaman bakımlı ve sağlıklı saç derisine ihtiyacı vardır. Unutmayın ki, saç sorunlarınız ne kadar erken teşhis edilirse, saçlarınızı kurtarmak için o kadar çok şansa sahip olacaksınız.

Trikolog uzmanlarımızla görüşme yapmak için sayfadaki formu doldurabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel saçlı günler dileriz!

Detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçelim.