Saç Dünyasından Haberler

HDC’nin sahibi ve ilk müşterisi olarak artık burada sizlerle dünyadaki tüm gelişmeleri paylaşacağım.

Merhaba,

HDC’nin sahibi ve ilk müşterisi olarak artık burada sizlerle dünyadaki tüm gelişmeleri paylaşacağım. Protez Saç sektöründe ve saç sorunları ile hizmet veren sektörde neler oluyor hangi firmalar ne yapıyor, protez konusundaki gelişmeler, saç ekimindeki gelişmeler ve saç sorunlarına yurtdışından ne gibi müdahelelerde bulunuluyor ve gelecekte neler bekleniyor. Terapiler, klonlama, kopyalama, genetik çalışmaları ve özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki gelişmeler, Hollywood’daki uygulamalar; bu bloğun konusu olacak.

Neden Bu Blog?

Ben saç sorunumu halletmek üzere 1991 yılında kendime saç protezi uygulaması yaptırdım. Bu işlemi Los Aangeles şehrinde direkt Hollywood bölgesinde buldum ve yaptırana kadar denemediğim şampuan, ilaç, krem, iğne, vitamin ve gitmediğim doktor kalmamıştı. Son çare olarak iş icabı devamlı gittiğim Amerika’da saç ektirmeye karar vermiştim. Ancak saç ekiminin bana göre olmadığını, kaybedilmiş alanın çok büyük olduğunu ve istediğim imaja saç ekimi ile sahip olamayacağımı anlayınca yıkılmıştım. O zamanlar 26 yaşındaydım ve saçımı geri kazanmak için her yolu deniyordum. Hatta bir gün gazetede bir haber okudum: Adamın biri Almanya’da bir köyde kafayı bir ineğe yalatmış ve saç fışkırmış. Hemen Almanya’da yaşayan eş dost kim varsa arayıp o köyü ve o ineği bulmasını rica ettim. Bunu psikolojik durumumun ne kadar vahim olduğunu belirtmek için yazıyorum. Saç için her şeyi yapabilecek durumdaydım. En son çare olarak gördüğüm saç ekiminin de bana göre olmadığını kaybedilen alanın çok fazla olduğunu öğrenince gerçekten yıkıldım. Ama araştırmalarım devam edince saç protezi sistemini öğrendim. İnsanların nasıl da iyi ve bakımlı olduklarını gördüm ve kafama hemen yattı. Konu ile ilgili görüştüğüm kişi de kendisine bu uygulamayı yaptırmıştı ve harika görünüyordu. Hemen acele ile sipariş verdim. Sipariş 2 ay sonra hazır olacaktı ve her ay özel bakıma gitmek gerekiyordu. Nasılsa ben her ay ABD’ye iş için gidiyordum. Yani sorun yoktu ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Birinci körfez krizi çıkınca Türkiye’de ekonomi durdu ve 8 ay boyunca yurtdışına çıkamadım. Tabi ben de bu arada Türkiye’de bu hizmeti veren yer aramaya başladım. Çünkü aklımdaki soru “Ya protezi yaptırmış olsaydım ne olacaktı?” Konu hakkında hiçbir bilgim yoktu. Aklıma perukçular gelmişti, onlar bu işi muhakkak bilmeliydi. Hepsini gezdim, yaşadıklarımı ve gördüklerimi anlattım. Ama kimseyi ikna edemedim. Hepsi bana “seni aldatmışlar, yok öyle bir şey, olsa biz getirirdik” gibi klişe laflar üretti. Halbuki ben birisinin bu işin hizmetini İstanbul’da vermesini ve kendimin de ABD’ye gitmek zorunda kalmamamı sağlamasını istiyordum. Ama kimseyi ikna edemedim ve sonunda eğer yapılan işlem hoşuma giderse bu işi Türkiye’de yapmaya karar verdim.

Siparişimi verdikten 8 ay sonra Los Angeles’a gidip saçımı yaptırdım. İnanılmaz rahatladım. Önce denize girdim, yıkandım, taradım, yeni imajıma hemen alıştım ve ertesi gün bu işi Türkiye’ye getirmeye karar verdim. O günden beri Türkiye’de bir ilk olan HDC, devamlı olarak kendini geliştirdi. Her türlü protez tekniğini hemen Amerika’dan getirdi. Bazen Amerika’da daha yayılmadan HDC’de oluyordu. Çünkü okumuş olduğum meslek, üretimde çalışmanın ve İngilizceye hakimiyetim dolayısı ile her türlü gelişmeyi en ince detayına kadar takip ediyordum ve gerektiğinde işin uzmanlarını ülkemize davet edip iş arkadaşlarıma eğitim aldırıyordum. Senede en az 5 kez yurtdışına gidiyordum. Zamanla bayilerimiz ve müşterilerimiz çoğaldı. Yurtdışına açıldık. Türkiye’de bir protez saç sektörü oluştu. İnsanlar bilinçlendi. İnternet hayatımızda çok önemli bir yer tutmaya başladı. Ve bugünler de HDC’de dünyadaki gelişmeler doğrultusunda bir takım yenilikler yapmaya karar verdim.

İşte bu bloğun amacı bu yenilikleri sizlere direkt olarak buradan duyurmak olacak. Çünkü bu yenilikleri artık HDC PREMIUM olan noktalarımızda göreceksiniz. Öncelikle bu noktalarda Amerika’da yeni oluşturulan yasalar çerçevesinde OSHA kurallarını uygulamaya başlıyoruz. Bu kurallar bize hijyen ve sağlık açısından çok daha hassas ve çok daha güvenli olmamız gerektiğini öğretti. Türkiye’de henüz hiçbir yerde uygulanmayan bu kuralları ilk defa HDC PREMIUM şubelerinde bulabileceksiniz. HDC PREMIUM artık sadece saç protezi ile ilgilenmeyecek. Saç sağlığınız, dökülen saçlar, incelen ve uzamayan saçlar, saçlı deri ve saç kökünü ilgilendiren ne varsa ve sorunlarınıza karşı ne yapılabiliyorsa buna çözüm arayacak ve bulacak. Gerektiğinde tüm verilerinizi son geliştirilmiş sistemlerle elde edip yurtdışı ve yurtiçi uzmanlarımızla çok geniş bir bakış açısı ile değerlendirip sorunlarınıza çare olacağız.

Yakında tekrar görüşmek üzere.

Gökhan Örmen

Detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçelim.