Saç Çıkartan Mavi Su

Son dönemlerde arama motorlarının başını döndüren sarı, kırmızı mavi sular adı altında satışa sürülmüş olan o kadar çok ürünle karşılaşıyoruz ki... Tek başına bir ürünle yaşanılan saç sorununuzu giderme arzunuzu anlayarak, biz de HDC olarak bu duruma bir açıklık getirmek istedik.


Saç kaybı sorunlarınıza tek ürün kullanımı ile, örneğin; tek bir şampuan ile çözüm getirilmesi maalesef pek de mümkün değil. Asıl konu şu ki; sağlığımız ile ilgili herhangi bir sorun yaşadığımızda tavsiye üzerine minoksidil gibi ilaç, saç serumu veya saç losyonu gibi kozmetik ve kimyasal ürünler kullanmak yerine, gerçekten alanında uzman birinden destek alınması gerekmektedir. Doktora gittiğinizde, doktor teşhis koyabilmek adına, şikayetinize yönelik muayene, tahlil ve birtakım tetkikler yapmakta ve çıkan sonuçlara göre tedavi yöntemini belirlemektedir. Hatta bazen tek bir yöntemin yetersiz olmasından dolayı birkaç yöntemi birden tedavinizde kullanmaktadır. Saçlarımız da bizim canlı birer organımızdır ve bunu göz önünde bulundurarak, mevcut durumun biraz da bu yönüyle değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Çeşitli nedenlerden dolayı kadın, erkek ya da çocuklarda saç dökülmesi sorununa sahip pek çok insanla tanışıyor ve karşılaşıyoruz. Sadece ailesinde saç kaybı sorunu olup da ‘’Bende de olacak mı acaba’’ endişesiyle bize başvuranların sayısı çok fazla… Umuyoruz ki burada söyleyeceklerimiz birçok kişinin endişelerini gidermeye yardımcı olur. Amacımız bir soruna yönelik çözüm arayışında olan kişileri zaman kaybına uğratmadan, en doğru ve en etkili saç çözümleriyle onları hayallerindeki görünüme kavuşturmak...

Sorunun kaynağını bilmeden yanıt aramak ne kadar doğru?

Saçlarınızdaki ve saçlı derinizdeki problemleri inceleyerek bilimsel araştırmalar yapan ve bu araştırma sonuçlarına yönelik tedavi ve terapi yöntemleri olan bir bilim dalı mevcut: Trikoloji! Bu alanda eğitimlerini almış uzman kişiler tarafından yapılan trikolojik saç analizleri neticesinde kişiye özel saç bakım terapileri almanıza yardımcı oluyoruz. Saç dökülmenizin birden fazla nedeni olabilir: Hormonal dengesizlikler, ergenlik dönemindeki hormonal değişiklikler, genetik sebepler, uzun süreli kullanılan ilaçlar, vitamin eksiklikleri, duygusal faktörler, beslenme bozukluğu, kansızlık, hızlı kilo değişimi, uyku düzeni değişikliği, yaşlanmaya bağlı değişimler...

Her bir saç telinizin 

kendisine ait bir yaşam öyküsü olduğunu biliyor muydunuz?

Saçlarımızı sürekli çalışan bir fabrika gibi hayal edebiliriz. Bu fabrika yoğun bir döngü içindedir. Her saç telimiz doğar, büyür, gelişir ve dökülür. Ancak dökülen saç tellerimizin yerine yepyeni bir saç teli gelir. Sağlıklı saçlar için, sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek ve doğru saç bakımı ürünlerini tercih etmek çok önemlidir. Aksi takdirde, dökülen saçlarımızın yerine daha ince ve daha güçsüz saçların gelmesine neden olabiliriz. Cılız ve sağlıksız saç telleri, saç kökünde uzun süre tutunamayıp yerine yeni bir saç teli üretemeden dökülecektir. Biz HDC olarak, saç dökülmesi sorununa erken müdahale etmenin yararlı olacağını savunuyoruz. Trikolojik saç analiziyle saç döngünüzü inceliyor ve size özel saç bakımı terapileri uygulayarak saç dökülmesi probleminize çözümler üretiyoruz. Daha fazla zaman kaybetmeden saç analizinizi yaptırmak ve saç sorunlarınıza veda etmek için bize başvurabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçelim.