Saç Çıkaran Bitkiler

Saç çıkaran bitkiler şu şekildedir;

ALOE VERA: Kepeğin tedavisinde ve saçlı derinin temizlenmesinde ve nem dengesinin sağlanmasında çok kullanılır. Zaten yanık tedavisinde de ne kadar etkili olduğu bilinen Aloe veranın saçlara da iyi geldiği saçlı deride ve gözeneklerde canlandırma yaparak saç kökünün daha iyi beslenmesini sağlamaktadır

BİBERİYE ( Rosemary ): Bu bitkinin harika bir kokusu vardır ve saçın kökünü stimule ederek daha iyi çalışmasını sağlar, saç kökü bölgesini temizler ve nem dengesini sağlar.

REiSHi MANTARI: Antik çin tıbbından günümüze gelen bu mantar antioxidan olarak çok zengindir ve saçın incelmesini geciktirme özelliğine sahiptir.

GİNKO BİLOBA: Bu bitki kanı sulandırarak kan dolaşımını hızlandırır ve kanın saç kökleri civarında daha iyi dolaşmasını sağlar. Zaten beynin fonksiyonlarını daha iyi çalıştırdığına ve unutmayı geciktirdiğine dair bilgiler vardı. Ayni şekilde saçın da kökünün ölümünü geciktirebilir.

KINA: Saça renk vermek dışında saç köklerini güçlendirmek için, saç tellerini kalınlaştırmak için ve kepeğe karşı kullanılabilir.

PAPATYA: Ülkemizde daha çok saç rengini açmak için kullanılan papatya suyu aynı zamanda saç dökülmesine karşı ve zayıflayan saçları güçlendirmek içinde geleneksel olarak kullanılmaktadır. Papatyanın saça faydaları arasında doğal bir parlaklık kazandırmasını ve saçların genel olarak daha sağlıklı görünmesini sağlamasını sayabiliriz.

Detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçelim.