Protez Saç Bantları Nasıl Kullanılır?

Protez saç bantları protez saçta kullanılan alt yapıya, kişinin cilt yapısına, yaşanılan yere ve kişinin yaşam tarzına bağlı olarak değişmektedir.

Protez saçın alt yapısı tül yani lace ise daha güçlü bant kullanılmalı. Çünkü tül yapısında bantın tutunması için gereken yüzey az olacağından daha fazla tutuculuğu olan bantlar kullanılmalıdır. Kişinin cilt yapısının yağlı olması yada kişinin sık terleyen bir metabolizmaya sahip olması da bandın tutuculuğunu etkilemektedir. Protez saç bandını kullanan kişilerin yaşadığı yer nemli ise bu nem bandın erimesine neden olacağından daha tutucu bir bant kullanması gerekmektedir. Ayrıca kişinin yaşam tarzı da bant seçiminde önemli bir noktadır. Çok spor yapan, yada çok alkol alan kişilerde de bant seçimi oldukça farklılık göstermektedir. Bu yüzden protez saç bandı bir kişide 1 ay sorunsuz kullanılırken başka bir kişide 10 gün kullanılmamaktadır.

Protez saçınız için uygun olan bandı seçtiyseniz artık “nasıl kullanılmalıdır?” sorusunu cevaplayalım. Protez saç bandı saçlı deri üzerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş çift taraflı bantlardır. Bantların bir yüzü saçlı deriye diğer yüzü de saç protezine yapıştırılır. Protez saçın üzerinde bant yapıştırmak için ayrılan skin denilen bölgelere bir tarafı açılarak iyice yapıştırılır. Burada dikkat edilmesi gereken konu yapıştırılmadan önce saçın iyice kurulmuş olması gerekiyor. Nemli  ve ıslak saçlar banda tutunamayacağı için en ufak bir sorunda açılabilir. Protez saça yapıştırılan bantlar bitince protez saç montajı gerçekleştirilebilir.

HDC protez saç bantları tamamı ABD’den ithal olup hepsinin MSDS ( material safety data sheet ) sertifikaları mevcuttur. Protez saç için üretilen bu bantlar özellikleri gereği saçlı deriye yapıştırılmak için özeldir. Yani burada kullanılan her hangi bir çift taraflı bant değildir. Piyasada çok fazla kalitesiz ve nereden alındığı belli olmayan protez saç bantları mevcuttur. Bu bantlar saç derisine ve kişinin sağlığına olumsuz etkiler bırakabilir. Ciltte kabarmalar, alerjiler, saç dökülmeleri gibi sorunlara neden olabilir. Bu yüzden protez saç bantlarında ve diğer malzemelerinde bilinen ve güvendiğiniz kurumsal firmalardan alın. Böylece hem görünümünüze hemde sağlığına zarar vermemiş olursunuz.

Detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçelim.