Protez Saç Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Öncelikle bilmeniz gereken protez saçın bakım gerektiren bir sistem olduğudur.

Protez saç kullanıcıları ortalama 3 ila 6 haftada bir saçlarına bakım yaptırmak durumundadır. Ama unutulmaması gerekir ki bu süre kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bu bakımlar hijyenik ortamlarda, hijyenik yöntemlerle yapılmalıdır. HDC, şubelerinde OSHA (Occupational Safety Health Associaton) kurallarıyla birlikte hijyen konusunda daha titiz bir sürece girmiştir. Kafanız yıkanırken, kesinlikle eldiven kullanılmalıdır aksi durumlarda hassaslaşan saç derinize verilecek en ufak bir zarar mikrop kapmanıza neden olabilir.

Piyasada protez saç bantlarının kalitesizini ve ucuzunu kullanan birçok firma bulunmaktadır. Kaliteli olmayan protez saç bantları cildinizi tahriş edip, alerjik reaksiyonlara sebep olup bu tür bantlar cildinize büyük zararlar verebilir. Sağlığınızı tekrar kazanmak için kaliteli üründen kısıtladığınız paranın daha fazlasını verebilirsiniz.

Kullanılan havluların her müşteri için özel ve tek kullanımlık olmasına dikkat edilmelidir. Sağlınızın her şeyden önemli olduğunu unutmamanızı rica ederiz. HDC ailesi olarak bizim için gülen yüzlerinizi sağlıkla taçlandırmak en büyük hedefimizdir. İnsan sağlığı kurumumuzca satıştan çok daha önemli bir yer tutmaktadır.

Yalnız; bu bakımlar için protez saç merkezlerine gitmek zorunda da değilsiniz tabi ki. Protez kullandıktan bir süre sonra kendinize güveniyorsanız, bu uygulamayı evde hiç kimseye ihtiyacınız olmaksızın yapabilmeniz mümkün.

Protez saç bakım gerektirmez ya da 2-3 ayda bir bakım yaptırmanız yeterlidir şeklinde yapılan açıklamalara itibar etmeyiniz.

Detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçelim.