Pelat (Saç Kıran) Hastalığı İçin Protez Saç Çözümleri

Halk arasında saç kıran, sakal kıran, kaş kıran hastalığı olarak da bilinen pelat, sınırları belli olan yuvarlak şekildeki saç dökülmesidir. Hastalık vücudun kıllı bölgelerinin tamamında görülebilmektedir.

Pelat, genetik olmamakla birlikte mikrobiyal gelişen bir rahatsızlık da değildir. Kesin olarak nedeni bilinmemekle beraber çocuklarda daha sık görülmektedir. Vücudun kendi ürettiği maddenin zararlı algılaması sonucu kıl köklerine yok etmeye çalıştığı ve bunun da saç kaybına neden olduğu tespit edilmiştir.

Pelat Hastalığı Nasıl Teşhis Edilir?

Bir çok deneyimli doktor hastalığı bir tahlile ihtiyaç duymadan teşhis edebilir. Fakat bazı durumlarda emin olmak için biopsi alınıp patolojik olarak inceleme yapılır.

Pelat Hastalığı için Tedavi Yöntemleri Nedir?

Pelat hastalığı için kesin sonuç veren bir tedavi bulunmamaktadır. Bazı yöntemler ile bir miktara saç çıkması sağlansa da %100 işe yarayan bir yöntem bulunmamaktadır. Özellikle bazı bitkisel yöntemlerin ie yaradığı bilinse de bu tedavi ile %30-35 oranında saç çıkartabilmektedir.

Üstelik hastalığın yayılma durumu da söz konusu olabilmektedir. Özellikle çocuklarda görülen pelat hastalığında gerekli önlemlerin alınmaması durumunda daha fazla saç kaybı yaşanması durumu görülebilmektedir.

Pelat hastalığı kişinin psikolojisi ile doğrudan ilişkilidir. Sıkıntı ve stres hastalığı olumsuz etkileyebilmektedir. Pelat hastalığının kişilerdeki en büyük etkisi saç kaybıdır. Özellikle çocuk yaşlarda karşılaşıldığında çocuklarda psikolojik buhranlara sebep olabilmektedir. Bu yüzden bu hastalığı yaşayan çocuklar ile ilgilenmeli gerekirse psikolojik destek alınmalıdır.

Pelat Hastalığı için Protez Saç Çözümü Nedir?

Pelat hastalığı yaşayanların endişesi saç kayıplarından doğan kötü göründüğünü hissetmesidir. Bu ise kişiyi daha fazla sıkıntı ve strese sokmaktadır. Bu sorunu yaşayan özellikle çocukların çevreleri tarafından dışlanma yada özgüven kaybı ile karşılaşmaması için protez saç öneriyoruz. Medikal olarak uygun olan protez saçlarımız hava ve su geçiren bir yapı olduğu için kullanan kişiye herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Pelta hastalığı ile saç kaybına uğramış kişilerin protez saç ile morali yerine gelmekte ve sıkıntıları azalmaktadır. Bu sayede daha mutlu olan müşterilerimizde pelat rahatsızlığının azaldığı gözlenmiştir. Bu hastalığı yenmek istiyorsanız ve bu hastalık durumunda da iyi görünmek istiyorsanız iletişime geçin. Uzmanlarımız sizin için en uygun çözümü sunacaklardır.

Detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçelim.