Liken Planopilaris Hastalığı İçin Protez Saç Çözümleri

Liken Planus deri hastalığının saçlı deride görülmesine Liken planopilaris denilmektedir. Nedeni tam olarak belirlenemeyen bu hastalık, bulaşıcı değildir.

Liken Planopilaris Nedir?

Liken Planus deri hastalığının saçlı deride görülmesine Liken planopilaris denilmektedir. Nedeni tam olarak belirlenemeyen bu hastalık, bulaşıcı değildir. Liken planopilaris hastalığı saçlı deride kızarıklığa, tahrişe ve kalıcı saç kaybına yol açabilmektedir. Liken Planopilaris kadın ve erkeklerde aynı sıklıkta görülür. En çok ise orta yaşlarda görülmektedir.

Tam olarak bilinmese de dermatologların teorisine göre otoimmun bir hastalıktır. Otoimmun; kişinin vücudundaki yabancı mikroorganizmalarla mücadele etmek için bulunan hücrelerin saç kökünü yabancı hücre olarak görmesi ve onunla savaşmasıdır. Hastalığın ortaya çıkmasında ise stres, travma, yanlış beslenme gibi etkenlerin rolü olduğu düşünülmektedir.  Liken Planopilaris çok fazla rahatsız eden ve tedavi edilmesi zor bir hastalıktır.

Liken planopilaris saçlı deri ile birlikte kişilerin vücudunun diğer kısmında bulunabilir. Bu gibi durumlarda uzman bir dermatolog gözetiminde olmalısınız. Liken planopilarisin maalesef kesin bir çözümü yada tedavisi yoktur. Dermatologlar tarafından önerilen bazı ilaç ve tedavi yöntemleri olsa da bunlar kesin bir sonuç vermeye bilmektedir.

Liken Planopilaris Hastalığı İçin HDC Çözümleri Nedir?

Protez saç sistemleri konusunda Türkiye’nin ilk merkezi olan HDC, Liken planopilaris hastalığı için özel çözümler sunmaktadır. Liken planopilaris hastalığında yaşanacak kalıcı saç dökülmesi için bölgesel yada saçlı derinin tamamına protez saç uygulaması yapabilmekteyiz. Protez saç uygulamamız sayesinde daha doğal bir görünüme sahip olursunuz. Ayrıca kötü görünüme neden olmasından dolayı duyulan stres ve sıkıntı gibi hastalığı tetikleyen unsurlardan da uzaklaşmış olacaksınız. Hastalar için kullanılan yapıştırıcı ve malzemeler FDA (Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi) tarafından onaylıdır. Protez saçın saçlı derinize herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçelim.