Kış Aylarında Saç Bakımı

Mevsimsel değişikliklerden vücudumuz oldukça fazla etkilenmektedir. Mevsimsel havalara göre vücudumuz bir takım sinyaller verir.

Bu gibi durumlarda vücudumuzu mevsime göre korumamız gerekmektedir. Vücutta mevsimsel değişikliklerden en fazla etkilenenlerden biri de saçtır. Saçlar ve saç derileri hava koşullarına bağlı olarak kuruma, yağlanma yada kepeklenme gibi belirtiler ile önlem alınması gerektiğini bize bildirir.

Kış aylarında saç bakımı;

  • Özellikle kış aylarında havaların soğuması, rüzgarın artması ve nemin azalması saç derisinin ve saçların kurumasına ve yıpranmasına neden olur. Kış aylarında saçlarınız ile ilgili bir sorun yaşamamak için saçlarınızı ve kafanızı sıcak tutmanız gerekmektedir. Bu yüzden kış aylarında bere takmak saçınız için kurtarıcı önlemlerin başında gelir. Fakat takılan berenin çok sıkı ve kapalı olması saçın nefes almasını engeller ve saç derinizin kan dolaşımına zarar verir. Bunun sonucu olarak da saç dökülmeleri yaşanabilir.
  • Saçınız için alınacak önlemlerden bir diğeri de saçınızı kış aylarında daha seyrek yıkamalısınız. Fazla yıkamak saçınızın kurumasına neden olacaktır.
  • Kış aylarında normalden daha sıcak su ile duş alınmaktadır. Sıcak su saçınız ve saç deriniz için oldukça zararlı olabilmektedir. Bu yüzden saçınızı ılık su ile yıkamalısınız.
  • Saçınız ıslakken dışarı çıkmayın. Hem saç hemde genel sağlığınız açısından dikkat edilmelidir.
  • Saçınızı yıkadıktan sonra özellikle hemen dışarı çıkmanız gereken durumlarda saçınızı saç kurutma makinesi ile iyice kurutmak istiyor olabilirsiniz. Fakat yüksek ısılı kurutucular saçınızın yıpranmasına ve zarar görmesine neden olur.
  • Kış aylarında kuruyan saçlarınız için nemlendirici kremler kullanmak oldukça önemlidir.

Sonuç olarak kış aylarında saç bakımı yaz aylarına göre oldukça farklıdır. Kış aylarında alacağınız önlemler ile saçınızın daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçelim.