Kadınlarda Saç Dökülmesi

Saç Sorununu Çözmek İçin Neyi Bekliyorsun? Hayatı Eksik Yaşama

Saç kadınların görünüşünün olmazsa olmazı, tarzının bir parçasıdır. Kadınlarda da saç sorunu oldukça yaygın bir problemdir. Saç da vücudumuzdaki diğer organlar gibi sorun yaşayabilmektedir. Saç sorunu bir sağlık sorunu olmakla beraber farklı aşamalarda farklı yöntemlerle çözülebilmektedir. Kadınlarda saç sorunları erkeklerden farklılık göstermektedir.

Saç dökülmesi en çok karşılaşılan saç sorunudur. Saç dökülmesi bir süreç olup, tedbir alınmadığı takdirde kalıcı saç kayıplarına dahi yol açabilmektedir. Bu yüzden HDC olarak saç dökülmelerinizi ciddiye alıyor ve gerekli tedbirlerin alınması için bize başvuran danışanlarımıza öncelikle saç ve saç derisi analizi uyguluyoruz. Analiz sonucu çıkan sorununuza en uygun çözüm yöntemlerimizi belirliyoruz.

Saç dökülmesi her ne kadar ilerleyen yaşlarda görülse de erken yaşlarda da saç dökülmesi yaşanabilmektedir.

Kadınlardaki saç dökülmesinin başlıca sebepleri;

Genetik faktörler; saç dökülmesi sorununu anne ve babanın soy ağacında bulunan akrabalarından alınmasıdır.

Kullanılan yanlış ürünler; kullandığınız yanlış kozmetik ürünleri saçınızı ve saç derinizi tahrip edebilir. Bu da saç dökülmesine ve saç deriniz ile ilgili ciddi sorunlara yol açabilir.

Hormonal dengesizlikler; Troid problemleri, doğum yada menopoz gibi hormonların anormal değişimlerinin olduğu dönemlerde saç dökülmesi yaşanabilmektedir.

Yanlış beslenme; saçın sağlıklı olması için gerekli mineral ve vitaminlerin yeterli ve dengeli alınmaması durumunda saçlarda sorunlar meydana gelebilmektedir.

Rahatsızlıklar; Seboreik Dermatit, alopesi gibi rahatsızlıklar yada kemoterapi, radyoterapi gibi süreçler saçlarınızın kaybına yol açabilmektedir.

Stres ve travmalar; bu ani duygu değişimleri de saç kayıplarına neden olabilmektedir.

Yanlış saç uygulamaları; özellikle çok sıkı saç modelleri yada çok fazla ısıl işlem uygulanan saçlarda saç sorunu yaşamak muhtemeldir.

Kadınlarda saç dökülme şekli erkeklerden farklıdır. Erkeklerde tepe ve şakak bölgesinde görülen dökülmeler kadınlarda daha çok seyrelme şeklinde görülmektedir. Seyrelme şeklinde olan bu dökülmelere kadın tipi saç dökülmesi denilmektedir. Erkeklerdeki gibi tam açılmalar nadir de olsa görülmektedir. Saç dökülmesinin yaşandığı dönemde önlem alınmaması kalıcı saç kayıplarına neden olabilmektedir. Kadın tipi saç dökülmesinde aşamaları aşağıda görebilirsiniz.

Saç dökülme sorunu tedavi edilemez duruma geldiğinde yani saçlar kurtarılamayacak aşamaya geldiğinde en etkili ve kesin yöntem protez saçtır. Protez saç gerçek insan saçından oluşan, doğal görünen, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Protez saç sistemi sayesinde ağrısız, sızısız, beklemeden hayalinizdeki saçlara kavuşabilirsiniz. saç kaybı kişi de özgüven eksikliğinden psikolojik sorunlara kadar bir çok olumsuz etki bırakabilmektedir. Saç kaybının kişi üzerindeki olumsuz etkilerinden kurtulmanın en doğal yolu protez saçtır.

Detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçelim.