Erkek Tipi Saç Dökülmesi Nedir?

Erkek tipi saç dökülmesi erkeklerde daha sık rastlanan bir saç dökülme tipidir. Erkek tipi saç dökülmesinde başınızın tepe kısmındaki ve şakaklardaki saçlarınız cılızlaşmaya başlar.

Zaman geçtikçe şakaklardaki saçlar daha da geriler, sadece başın ön kısmın ortasında saç kalır ve tepe kısmında giderek daha da kelleşen bir bölge ortaya çıkar.

Daha sonra başın ön ve tepe kısımlarında saçların döküldüğü bölgeler yan yana gelir ve başın tepe kısmı iyice kelleşir. En sonunda tek geriye kalan başın yan taraflarında ve arkasında kalan saç sınırıdır. Erkek tipi saç dökülmesi 20’li yaşların başında başlar fakat o yaşlarda genelde ciddiye alınmaz zamanla aşama aşama dökülme ciddi boyutlara ulaşır. Erkek tipi saç dökülmesi (androgenetik alopesi) 25 yaşına kadar erkeklerin % 25‘ini, 40 yaşına kadar % 40’ını, 50 yaşına kadar % 50’sini etkileyen ve erkeklerde en sık rastlanan saç dökülmesi tipidir. Erkek tipi saç dökülmesi genellikle kalıtımsaldır ve birçok erkek için gerçek bir endişe kaynağıdır.

Erkek bu özelliği annesinin ve babasının soy ağacındaki bireylerden alır. Eğer genetik olarak saçınızı kaybetmeye programlandıysanız ve saç kaybınız için hiçbir şey yapamıyorsanız uzun dönemde saçınızı koruma şansınız çok azdır.

Erkek tipi saç dökülmesi normal saç döngüsünün dışında bir durumdur. Androgenetik alopesi, adından da anlaşılacağı üzere genetik nedene bağlıdır.

Siz Sınıflamada Hangi Seviyedesiniz? Neyi Bekliyorsunuz?   

  1. Saç dökülmesinin en şanslı dönemindesiniz.
  2. Saç dökülmesini önlemek için hala şansınız devam ediyor.
  3. Saç dökülmesini önlemek için elinizi çabuk tutmalısınız.
  4. Saç dökülmesini önlemek için endişelenmekten başka bir şey yapmalısınız.
  5. Saç dökülmesini önlemek için vakit çok geç demeyin.
  6. Cerrahi tedaviler dışında, saç dökülmesini önlemek için dönüşü olmayan bir noktadasınız.
  7. Cerrahi tedaviler dışında, saç dökülmesini önlemek için dönüşü olmayan bir noktadasınız.
Detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçelim.