Argan Yağının Saça Faydaları

Argan yağı, saç bakımında yüzyıllardır kullanılan bu doğal yağ, saç tellerini yumuşatırken, saç kırıklarını azaltır ve saçın kabarmasını önlemesinde faydalı olarak bilinir.

Kalın telli, ince telli, boyalı, dalgalı, düz veya kıvırcık her tip saçta kullanılabilir. Ancak her saçın argan yağa gerçekten ihtiyacı var mı? Bu sorunun cevabını vermek için trikolojik saç analizi yaptırmanızı öneririz. Tıpkı sağlığımız için yaptırdığımız kan tahlillerindeki vitamin, mineral, şeker veya hormonların oranlarına göre gerekli diyet, tedavi veya yaşam tarzındaki değişikliklere karar verdiğimiz gibi, aynı şekilde saçlarımızın da ihtiyaç duyduğu katkılara analiz sonucunda karar vermek en doğrusudur. Çünkü sağlığımız için ne eksiklik ne fazlalık iyi gelmiyor. Örneğin, az su içmek sağlıklı değilken, çok fazla su içmek de vücuda zarar verebiliyor.

Saçlarının daha parlak ve sağlıklı olmasını isteyenler için argan yağı gibi birçok farklı bitkilerden oluşan, İtalya’da Cesare Ragazzi firması tarafından üretilen ve dermatolojik olarak test edilmiş CRLab Saç Bakım Serilerini kullanmayı tercih edebilir. Sağlıklı saçlar ve saç derisinin olması için öncelikle kaliteli yaşam ve düzenli beslenmeye dikkat etmeniz gerekli. Ayrıca ‘Saçlarım sağlıklı mı?’ veya ‘Saçlarım dökülüyor mu?’ endişesinde olanlar için bu trikolojik saç analizi ve Hair Check-up sonucunu -tıpkı vücut kütle endeksimizdeki gibi- rakamsal olarak tespit etmek artık mümkün. Detaylı bilgi için saç analizi sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Gündelik hayatımızda, fön makinası, saç maşası, boya veya diğer saç şekillendirme işlemleri saçlarınıza ne yazık ki zarar veriyor... Bu zararı minimuma indirmek ve kimyasal işlemlerden dolayı zarar görmüş olan saçları onarmak için Argan Yağı, Papatya Özü, Buğday Ekstraktları içeren CRLAB ürünleri kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Çabuk yağlanan ve hacimsiz saçlarından muzdarip olan kişiler ise, Nane Yağı özleri, Çay Ağacı Yağı ve Adaçayı bitki ekstraktları içeren ve kolaylıkla evinizde uygulayabileceğiniz CRLab saç bakım serilerini tercih edebilirsiniz.

Kaşıntı, kızarıklık ve sivilcelenme gibi sorunları yaşayanlar ve ayrıca saç dökülmesi olanlar ise Tarçın, Gül Ağacı, Nane gibi çok faydalı bitkilerin özleri kullanılarak üretilen trikolojik saç bakım ürünleri kullanabilir.

Bitki özlerin yanı sıra, saçlarınıza iyi gelecek olan Elmas, Yakut ve Safir gibi değerli taşları kullanarak yaratılmış olan bu CRLab saç bakım ürünleri, aynı zamanda içeriğindeki Orman Gülü, Elma ve Edelweiss kök hücrelerinin gücü sayesinde sizlerin sağlıklı saç derisine ve parlak saçlara kavuşmasını sağlayacak.

Daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçelim.