Alopesi Areata (Saç Kıran) İçin Protez Saç Çözümleri

Alopesi areata (Alopecia areata) halk arasında bilinen adı ile saç kıran (kıl kıran), saç veya vücuttaki diğer kılların herhangi bir belirtisi olmadan dökülmesiyle oluşan bir hastalıktır.

Bu rahatsızlık daha çok saçlarda görülse de vücudun diğer bölgelerinde hatta tamamında da görülebilmektedir.

Alopesi areata’nın sebebi olarak vücudun bağışıklık sisteminin bilinmeyen bir nedenle kendi hücrelerini yabancı bir hücre olarak algılamasıdır. Yabancı bir hücre olarak algılanan kıl foliküllerine karşı savaş açan bağışıklık sistemi, kıl köklerinde bulunan lenfosit denilen hücrelerin sitokin isimli madde salgılar ve bu salgı saç dökülmelerine neden olur. Neden vücudun kendi hücresini yabancı hücre olarak gördüğü yada neden yalnızca belli bölgelerde ortaya çıktığı konusunda bir bilgi bulunmamaktadır.

Halk arasında yanlış bir kanı olarak vitamin eksikliği yada beslenme şekli yüzünden ortaya çıktığı kanısı vardır. Hastalık bunlara bağlı olmamakla birlikte bulaşıcı değildir. Stres, kazalar yada üzüntü hastalığı tetiklemektedir. Hastalığı tedavi etmek için bir çok yol denense de tam olarak tedavisi bulunmamaktadır.

Alopesi hastaları yaşadıkları saç sorunları yüzünden kötü bir yaşam kalitesine sahip olabilirler. Özellikle genç yaşlarda görülen bu rahatsızlık kişinin ruhsal gelişiminde oldukça kötü izler bırakmaktadır. Kişilerin bu rahatsızlıktan kurtulabilmesi için en büyük etken sıkıntı ve stresten uzak olmalarıdır. Protez saç ile rahatsızlığı yaşayan kişilerin daha mutlu olmalarını sağlıyoruz. HDC olarak Alopesi rahatsızlığını yaşayanlara özel çözümler sunuyoruz. Alopesi rahatsızlığını yaşayanlar için lokal yada ful protez saç çözümleri ile bu rahatsızlıklarında iyi görünmeleri ve iyi hissetmelerini sağlıyoruz.

Detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçelim.