Sümeyye Gürol'a Gençlere Merhaba kampanyası dahilinde ücretsiz protez saç yapılmıştır. Sümeyye Gürol'ın ücretsiz protez saç kazanmasını sağlayan hikayesi aşağıdadır.

Merhaba 23 yaşındayım saç kıran namı değer alopesi hastalığına ilk 6 yaşında yakalandım. O zamanlar çocuk olduğum için bir şey anlamıyor, dolayısı ile hiçbir şeyin farkına varamıyordum. O yaşıma rağmen hatırlıyorum da psikolojik tedaviler artı saç için uyguladıkları tedaviler çok ağır geliyordu. Gel gelelim gördüğüm tedaviler sonucu çıkan saçlarım 10 kasım 2010 tarihinde tekrar bu hastalık nüksederek bu sefer hepsini kaybetmeme ve daha lise çağında iken bir çok yükü omuzlarıma yüklemiş bulundu. İstanbul, Antalya, Bursa bir çok şehirde farklı tedaviler ve sonuçlar alarak devam ettiğim süreçte Ankara’da bir hastanede çaresi olacağı yalnız sürecin hem maddi hem maneviyatı ağır olacağı söylendi. Ailem tabi ki de her daim destekçim oldu ve süreç başladı. 2 sene uygulanan bu tedavide yanıt aldım. Saçlarım çıktı ve yeniden doğmuş gibiydim. En büyük destekçim olan babam da o zaman aramızda idi.

26 kasım 2012 'de yani tedavim bittikten bir ay sonra babamı kaybettim. Tekrar yardım aldım tedaviler görmeye başladım. 4 sene sonucunda 2016 yılının ilk aylarında hastalığım tekrar başladı ve 8 ay içerisinde tamamen döküldü. En son çare Ankara’ya gittim ve profesör ile görüşme yaptım. Artık uygulanacak bir tedavi kalmadığı ve bu şekilde kendimi kabul etmem gerektiği söylendi. O zamandan bu yana yaptığım saç araştırmaları sırasında sayfanız dikkatimi çekti. Uzun süredir de bakıyorum 1 2 kere iletişim de kurdum. Çalıştığım için gelemiyordum. Bu kampanyayı da duyunca artık bir şekilde size ulaşmanın yolu olmalı diye düşünerek yazdım.

Randevu Al