Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır?

Protez saç ömrü ve kullanım süreleri, en çok rastladığımız sorular veya müşterilerimizin endişelerinden birisi diyebiliriz.

Ancak, doğru bilgileri verebilmek adına, öncelikle belirtmemiz gereken bir detay var ki, “Protez Saç” saç terimini ‘ortalama maliyetler’ veya ‘ortalama kullanım ömürleri’ veya ‘ortalama kullanım süreleri’ gibi kavramların içine sokmamakta fayda vardır. Nedeni de çok basit; 1991 yılında firmamız bu protez saç uygulamasını ilk kez Türkiye’ye getirdiğinde, model çeşitliliği konusunda çok da fazla seçeneklerimiz bulunmuyordu ve yaklaşık 3-5 modeller arasında seçenekler sunulabiliyordu müşterilerimize. O zamanlarda tabi ki bu tarz ‘ortalama’ verileri paylaşmak daha kolay idi. O yıllarda tüm medya, magazinler ve muhabirler protez saç uygulamasına ‘Mucize Peruk’ diye bir ad bulmuşlardı ve çok uzun bir süredir de bu şekilde satış ve uygulamalarımız de devam etmişti…

Bugün, 2018 yılına geldiğimizde, firmamız halen de sektör liderliğini korumakla beraber, siz değerli müşterilerimiz için, çok farklı, yüzlerce belki de binlerce farklı olasılık ve detayları içeren ve ayni zamanda farklı üretim ve spefikasyon özelliklerine sahip olan tıbbi cihaz statüsünde bulunan medikal saç protezi sistemleri bile sunabilmektedir.

Bugün firmamız; dünyada geliştirilen en yeni, saçlarınıza bakım ve terapi yapacak ve hatta saç protezlere gerek kalmayacak çözümler sunmaktadır. Fakat saç protezi kullanıcısıysanız eğer, kendi saçlarınızın en sağlıklı halinde kalması ve dökülmenin minimum miktarda olması için çok farklı ve yine de medikal alt yapıya sahip olan çözümleri sunuyoruz.

HDC firmamızın bugün sizler için sunduğu saç protezi sistemlerimizde, sizin kullanım tarzınıza, cilt yapınıza bağlı ve tabi ki bütçenize uygun olmak kaydı ile çok ama çok farklı seçenekler sunabilmektedir.

Bu tarz seçeneklerin içeresinde modellerin teknik performans ve üretim inceliği gereği;

KULLANIM SÜRELERİ:
  • Tek kullanımlık ‘Extreme Natural’ ( En Doğal Görünüm) olan modellerimiz de bulunmakta ve dolayısıyla kullanıcılarımız bu ürünleri yılda 12 den 24 adede kadar kullanabilmektedirler.
  • ‘Natural Look’ (Doğal Görünüm) ve ‘Natural Look Eco’ ( Doğal Görünüm ve Daha Uzun Kullanım Süresi) kategorilerinde bulunan protez sistemlerimiz ise 3 ile 18 ay kullanımlarına uygun olabilmektedirler. Tabi bazı kullanıcılarımız çok çok dikkatli kullanım sergiledikleri için 18 aylık süreleri daha da uzun süre haline getirebiliyorlar. Ayrıca kullanıcılar tek bir ünite yerine birkaç ünite değişimli bir şekilde kullandıkları zaman, toplamındaki kullanım süreleri kümülatif bir şekilde daha uzun bir hale gelebiliyor.
  • ‘Tıbbi cihaz’ statüsünde bulunan medikal saç protezi sistemlerimiz de mevcuttur. Bu medikal saç protezlerimiz özel kullanım ve rotatife kullanım sayesinde 3-6 yıl gibi kullanım sürelerine sahip olabilmektedirler. Bu medikal saç protez sistemleri Türkiye’de yalnızca HDC Levent şubesinde bulunan bir teknolojidir. Dünyada son teknoloji olarak geliştirilmiş ve kullanım açısından en çok rahat ve saç kalitesi açısından da dünyanın en kaliteli saçları kullanan bir sistemdir. 

Peki, genel olarak siz değerli müşterilerimiz için, kullanmış olduğunuz protez modellerinin ömürlerini planlandığı şekilde kullanabilmeniz için ve bu süreleri boyunca ürünlerden memnun kalabilmenizi sağlayacak birkaç öneride bulunmak istiyoruz. Bunları dikkate alarak eminiz ki hem süre olarak maksimum uzun ömürde kullanacaksınız hem de memnuniyetiniz en yüksek seviyeye getirmeye başaracağız.

UZUN SÜRE KULLANABİLMENİZ İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER:

  • Protez saç uygulamasına karar verdiğinizde ve uygulama yaptırmadan önce, uzmanınızdan mutlaka saç ve saçlı derinizin analizinin yapılmasını talep edin. Bu sayede cildinizin durumuna göre sizler için hem protezin alt yapısı hem de kullanılacak medikal ürünlerin seçimi bilimsel bir şekilde yapılabilmektedir. Hem kullanım konforu açısından, hem de yanlış ürün siparişi vermenizden kaçınmış olursunuz. ( HDC bu tarz analizleri gerçekleştirmektedir.)
  • Siparişi vermiş olduğunuz protez saçın kullanım teknik bilgileri hem sözlü bir şekilde teknik personel tarafından size anlatılmasını talep edin, hem de yazılı bir şekilde bu talimatları alın. Çünkü ilk uygulama esnasında kişiler çok heyecanlı olabilmektedir ve anlatılan bazı bilgiler dikkatlerinden kaçmış olabilir. (HDC firmamız olarak sizlere bu uygulama ve bakım talimatları yazılı bir şekilde mutlaka veriyoruz.)
  • Uygulama yaptırdığınız ilk dönemde çok hassas olunması gerektiğini unutmayınız lütfen. Çünkü bedeniniz yeni bir ‘organ’ ile buluşuyor ve uyum içeresinde olmaları için çok dikkatli olunması gerekmektedir. Bu dönem için, eğer İstanbul’da ikamet ediyorsanız, uzmanlarımızdan yakın bir süre içinde randevu ayarlamanızı rica ederiz. Bu hem sizin memnuniyetiniz açısından hem de gerekli kontrollerin sağlanması açısından önemlidir. ( HDC olarak ilk montaj sonrasında ilk bakım servisi ücretsiz yapıyoruz.) Eğer İstanbul dışında yaşıyorsanız, teknik personelimizden sizler için gerekli bakım eğitimlerini vermelerini talep edin ve gerekli malzemeleri tedarik etmeyi unutmayın. ( Firmamız bu konuda gerekli eğitimler de verebilmektedir).
  • Protezinizin kullanım süreleri gereği ve teknik özellikleri doğrultusunda teknik personelin sizlere aktaracağı bakım sürelerini aksatmamaya özen gösterin. Hem de firmamız haricinde başka firmalarda bakım yaptırmaktan kaçınınız lütfen. Firmamızın uyguladığı protokoller ve bakım süreleri protez özelliklerine göre ve uygulanan medikal bant vb. kullanım koşulları gereği sizlere özel olarak hazırlanıyor.
  • Saçlarınızda doğru bakım ürünleri kullanmanız çok önemlidir. Firmamız, distribütörü oluğu Amerikan New Image Labs firması tarafından üretilen protez saçlarına yapılacak bakımlarda yine New Image Labs tarafından üretilen kozmetik bakım ürünleri kullandırmaktadır. Ayrıca distribütörü olduğumuz İtalyan Cesare Ragazzi firmasının medikal saç protezlerinin bakımları ise, Cesare Ragazzi (CRLAB) medikal ürünleri ile yapılması gerekmektedir.

Bu ve daha çok detayı öğrenmek için, merkezlerimize davet ederiz. Merkezimize gelerek yurt dışında eğitim görmüş olan uzmanlarımız ile görüşmeyi yapıp, tüm sorularınıza cevaplar bulabilir ve en önemlisi ise, sizin için uygulanacak saç ve saç kalitesini bizzat görme imkanına sahip olabilirsiniz.

Şimdiden mutlu günlerde kullanmanız dileğiyle.
HDC

Detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçelim.