facebook

Saç Yoğunlaştırma ve Uzatma Çözümleri

Saç Kaynak, Çıt Çıt, Postiş Ve Diğer Uygulamalar

Saç dökülme sorunları ve saç yoğunlaştırmak için yıllardır yoğun çabalar harcanmaktadır. Hatta yüz yıllardır süre gelen bu işlem günümüzde de devam eden bir ihtiyaçtır. Kadınlar da erkekler de saç kayıplarını geri getirmek, saç dökülmelerini durdurmak ve saçlarının daha yoğun olmasını sağlamak için son gelişen teknolojileri takip etmekte ve bu teknolojiler ile bulunan birçok uygulamayı yaptırmaktadır. Saç dökülmesi hakkında detaylı bilgi almak için Saç Dökülme Nedenleri ve Çözümleri yazımızı okuyabilirsiniz. Okumak için tıklayınız.

Bu yazımızda Saç Yoğunlaştırma ve Uzatma Çözümlerini anlatacağız. “Saç kaynak uygulaması nedir? Nasıl yapılır? Ne tür saç kaynak uygulamaları vardır?  Hangi uygulamalar daha kullanışlıdır?” sorularına cevap vereceğiz.

Halk arasında “Takma saç” olarak da bilinen saç kaynak, keratinli saç kaynak, boncuklu/tüplü saç kaynak, tape extensions/bantlı saç kaynak sistemleri, mikro kaynak/mikro keratinli saç kaynak, silikonlu saç kaynak, tresli saç kaynak, çıt çıt, postiş uygulamaları aslında “Hair Enhancer” yada “Saç Yoğunlaştırıcı” olarak adlandırabiliriz. Yani saçın uzunluğundan veya saçın hacminden (hair volume) memnun olmadığınız zamanlarda bu tür uygulamalara başvurmaktayız.

Saçlarımızda herhangi bir rahatsızlık yoksa ve saçlarımızın genel olarak uzama veya doğal yoğunluğundan memnun değilsek bu tarz uygulamalara başvurmak son derece mantıklıdır. Ancak saç dökülmesi yaşıyorsanız veya saç ve saç derinizde yaşadığınız bir sorun varsa “saç kaynak” gibi “Hair Enhancers” olarak adlandırılan bu tarz ürünler ve uygulamalar saçlarınıza ciddi zararlar verebilmektedir. Bu yüzden aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyorsanız dikkat ediniz.

  • Ailenizde kronik bir saç dökülmesi varsa,
  • Saçınız aşırı dökülüyor ve özellikle tepe bölgesinde açıklık yaşıyorsanız
  • Saçlı deride egzama, dermatit ve benzeri rahatsızlıklar varsa
  • Hormon düzensizliğiniz varsa
  • Trikotillomani rahatsızlığınız varsa
  • Doktor Alopesi areata veya saç kıran teşhisi koymuşsa.

Saçınızda aşırı dökülme, kaşıntı yada farklı sorunlar yaşıyorsanız saç ve saçlı deri analizi uygulamamız ile sorununuzu tespit edebiliriz. Randevu almak için tıklayınız.

Saç kaynak uygulamaları ne kadar zararsız ve kozmetik bir ürün gibi görünse de çok ciddi uzmanlık (eğitim) ve bilimsel yaklaşım gerektirir. Birçok saç kaynak uygulaması olsa da temel uygulama mantığı aynıdır. Tüm saç kaynak uygulamaları saç diplerine yapılmaktadır.  Saçınıza ekleme şeklinde yapılacağı için saçlarınızın bu yeni veya ek olarak yapılacak eklemeleri taşıyabilmesi gerekmektedir. Bunun için ufak bir hesaplama yöntemi mevcuttur. Hesaplamada kendi saçınızdan alınacak bir tutamın eklenecek olan saçtan daha yoğun olması gerekmektedir. Bu sayede eklerin ağırlığını rahatça taşıyabilsin. Saç kaynak uygulamaları da Saç Ekimi uygulamasında olduğu gibi dikkatlice hesaplamalıdır. Çünkü yanlış yapılan uygulamalar ciddi zararlar ve bazen kalıcı hasarlar verebilmektedirler.

Biz HDC olarak saçlarınız için en iyi ve en sağlıklı metotlar için yanınızdayız. Her zaman en sağlıklı saçlara sahip olmanız için çalışıyoruz. Bu yüzden dünyadaki son teknoloji saç sorunlarının çözümlerini Türkiye'ye getiriyoruz.  Bugün de son teknoloji saç yoğunlaştırma sistemi ile karşınızdayız. Son teknoloji saç yoğunlaştırma sistemi CNC XT hakkında bilgi almak için tıklayın.
Saç kaynak konusunda aşağıdaki bilgilere dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

  • Saç kaynak uygulaması (keratinli kaynak, boncuk kaynak, tüplü kaynak, mikro kaynak uygulamaları) saç diplerinden (saç köklerinden) 1-1,5 cm mesafeden itibaren yapılmalıdır.
  • Saç kaynak uygulaması yapıldıktan sonra birkaç gün içinde bir rahatsızlık veya alışamama gibi durumlar olabilir. Ama acı, kaşıntı ve sivilcelenme gibi rahatsızlıkların kesinlikle olmaması gerekir. Bu tarz rahatsızlıklar varsa hemen saç uzmanınıza danışmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu tarz rahatsızlıklar ciddi ve kalıcı hasarlara yol açabilmektedir.
  • Saç kaynak yaptırdığınızda saçlarınızı sıkça yıkamanız gerekmekte ve çok dikkatli şekilde taramalısınız.

Doğru ürün, doğru uygulama ve doğru kullanım bu işin en önemli noktalarıdır. Bu yüzden tavsiyelerimize uymanız yararınıza olacaktır.

Görsel Ekle

Yukarı
Whatsapp HDC