facebook

Saç Ekimi

Saç ekimi aslında bir saç transplantasyon operasyonudur. Yani mevcut saçların bir yerden başka bir yere transfer edilmesi, taşınmasıdır. Hatta bilgisayar dilinde anlatmak gerekirse “copy-paste”(kopyala-yapıştır) değil, “cut-paste” (kes-yapıştır) işlemidir. Saç ekimi bir operasyondur ve steril ortamda yapılan tıbbi bir müdahaledir. Ve mutlaka doktor kontrolünde yapılmalıdır. Saç alınacak bölge ( verici, donör bölge ) iyi ve sağlam saçlara sahip olmalıdır ve yapılacak olan transplantasyona göre, alınacak saç köklerine göre miktar olarak yeterli bir bölgeye sahip olmalıdır. Saç ekimi yapılacak kişi, ekim yapılacak bölgenin seans sonrasında nasıl bir saç yoğunluğuna ve saç şekline sahip olacağını mutlaka sormalıdır. Matematiksel olarak kişiye ekstra saç ekilmesi yapılmaz sadece mevcut saç kökleri yer değiştirir. Dolayısı ile kişiler saç ekimi sonucunda ve ne kadar zaman sonra ne tür bir görünüme geleceklerini çok iyi öğrenmelidirler. Bu arada, dikkat edilmesi gereken önemli bir konu vardır, bu da kişinin yaşıdır. Çünkü yapılacak saç ekimi sayesinde, transfer edilen saç kökleri dökülmemeye yönelik programlı olduklarından ileri ki yaşlarda yapılan ekimler daha az hatta neredeyse hiç dökülmeyebiliyor. Fakat daha genç yaşlarda ekim yapıldığında o bölgede mevcut bulunan kendi saçları dökülmeye devam edebilmektedir. Bu da zamanla ekilen saçların kalmasına ve kendi saçların dökülmeye devam ederek farklı ve kişilerin çok hoşnut olmayacağı bir görüntüye sahip olmasına neden olabilmektedir. Bu yüzden bunları da doktorunuzla mutlaka görüşün…

Peki sizin sorununuzu hangi yöntem veya yöntemler çözecektir? Bu konuda cevap vermek için aslında uzmanlarımızla görüşmenizde fayda var.  Çünkü bizim için önemli olan sizin saç durumunuz ve beklentileriniz için doğru yöntemi bulmaktır. Sunacağımız yöntemler ise:  protez saç, protez saç ve saç ekiminin birlikte uygulanması, medikal 3D CNC saç sistemleri, trikolojik ve fototerapi gibi çözümlerdir. İşte burada sizlere en geçerli yöntemler hakkında bilgi vermeyi ve genel sonuçlarını biraz anlatmaya çalışacağız. Amaç sizleri bilgilendirmek ve konu hakkında detaylı bilgi almanızı sağlamaktır.

Saç sorunu yaşayan kişilerin arasında kaldığı en büyük ikilem "Saç ekimi mi, protez saç mı?" sorusudur. Bu sorunun tek bir doğru cevabı bulunmamaktadır. Bu sorunun cevabı için birkaç detaya ihtiyaç var. Kişinin saç imajı hakkında beklentileri, saç ekimine uygun olup olmaması, farklı yöntemleri ile saçlar geri kazandırılabilir mi? Ve ekim yapılacağı konusunda kesin karar verilirse, yine de mevcut olan saçların kurtarılacağı kadarını kurtarıp, ekside kalacak olan bölgelerine saç ekimin yapılması konusunda analiz… Bu konuda biz danışanlarımıza yardımcı olmaktayız. Kişiye tek bir seçenek yerine birçok farklı ve dünyada en son geliştirilen yöntemleri sizlere sunuyoruz.  Saç ekimi ile birlikte uygulanan protez saç uygulaması ve saç ekimi uygulamasının etkisini ve ekilen saçın ömrünü ve miktarını artıracak trikolojik ve fototerapi çözümleri ile saç sorunları alanında yeni ve farklı bir yaklaşım sergiliyoruz. Hatta bazı durumlarda, saç ekimine ve proteze bile gerek duymadan saçlarınızı kurtarabiliyoruz. Saç ekimi öncesinde de yapılan trikolojik bakımlarımız sayesinde saç ekim esnasında ekilecek olan saç sayısını da artırabiliyoruz. Bunun için saç analizi yapılması gerekmektedir. Bu analiz sonucunda uygulanacak protokoller ve izlenecek yol uzmanımızla beraber belirleyebilirsiniz.

HDC olarak sizlere dünya saç ve tıp sektörünün geliştirmiş olduğu en güncel ve etkili çözümler sunuyoruz. Bu yöntemler ile ne tür bir imaja sahip olabileceğinizi ve bu yöntemlerin sizin isteklerinize cevap verip vermeyeceğini öğrenmek üzere gönül rahatlığı ile bize başvurabilirsiniz. Detaylı bilgi ve randevu için aşağıdaki formu doldurun en kısa sürede size ulaşalım.

 

Görsel Ekle

Yukarı
Whatsapp HDC