facebook

Protez Saç Uygulama Yöntemleri

Protez saç doğal görünüme sahip özel bir sistemdir. Protez saçı diğer çözümlerden ayrılan en önemli özelliği de herkese uygulanabilir olmasıdır.

Protez saç uygulama yöntemleri yapıştırma, boncuklu (tüplü), klipsli ve dikim sistemi olmak üzere 4 çeşittir. Bu yöntemler firmalar tarafından farklı isimlendirilebilmektedir. Protez saç uygulama yöntemleri kişinin isteği üzerine belirlenmektedir. Yada kişinin kullanımına, bakım yapabilmesi veya yaptırabilmesi durumuna göre uzmanlarımız tarafından en uygun çözüm önerilmektedir. Protez saç uygulama yöntemleri ve özellikleri ise şöyledir;

Protez Saç

Yapıştırma Sistemi ve Özellikleri

Yapıştırma sistem, en çok kullanılan sistemdir. Bu sisteminde protez saç, alt yapısına uygulanan yapıştırıcılar ile sorunlu bölgeye yapıştırılmaktadır. Yapıştırma sistemde kullanılan yapıştırıcılar tıp sektöründe kullanılan ve Amerikan Sağlık Örgütü (FDA) tarafından onaylı ürünlerdir. Yapıştırıcıların derinize veya mevcut saçınıza bir zararı bulunmamaktadır. Protez saç yapıştırıcılarının belirli bir süre sonunda yapışkan özelliğini kaybetmesi nedeniyle bakım yapılması  gerekmektedir. Protez saç yapıştırıcılarının bir çok çeşidi vardır ve her birisinin yapışma süresi farklıdır. Ayrıca yapıştırıcıların yapışma süresi kişiye göre de farklılık göstermektedir. Çok terleyen ve yağlı cilde sahip kişilerde yapışma süresi farklılık göstermektedir. O yüzden protez saç bakım süresi de kişiye göre değişmektedir. Bakım için gerekli malzemeleri şubemizden temin ederek bakımı evinizde kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için kişiye bakım eğitimi verilmektedir.

Protez Saç

Boncuklu Sistem ve Özellikleri

Bu sistemde protez saç, kenarlarına yerleştirilen boncuklarla kendi saçınıza tutturulur. Kullanılan ürünler hijyenik ve sağlığa zarar vermeyen ürünlerdir. Bu sistem de belirli aralıklarla bakım gerektirmektedir. Protez saçın tutunduğu saçlar uzadığı zaman bakıma gelinip tekrar yeni boncuklar takılmalıdır. Herkesin saçının uzama süresi değişmektedir. Bu yüzden bakım süresi de kişiye göre değişmektedir. Bu bakımlar evde yapılamamaktadır.

Protez Saç

Klipsli Sistem ve Özellikleri

Bu sistemde protez saç, kenarlarına yerleştirilen klipsler kendi saçınıza tutturulur. Kullanılan ürünler hijyenik ve sağlığa zarar vermeyen ürünlerdir. Bu sistemde kişi protez saçı kendisi de söküp takabilmektedir ve günlük çıkartmak isteyen kişiler için uygundur. Klipsli sistem bakım gerektirmez. Bu sistem kenarlarında saçları olan açık bölgeler için uygundur.

Protez Saç

Dikim Sistemi ve Özellikleri

Bu sistemde protez saç, kendi saçınıza dikilerek tutturulmaktadır. Protez saçın kendi saçınıza dikilmesi işlemi oldukça fazla vakit almaktadır.  Bu yüzden kullanıcılar tarafından talep görmemektedir. Ayrıca protez saç bakımlarını kendiniz yapamamanız da en büyük dezavantajlarından biridir.

Yukarı
Whatsapp HDC